Соняшники на могилах: у Тернополі вшанували захисників

29 серпня, у День пам'яті захисників і захисниць України, на Пантеоні Героїв Микулинецького кладовища у Тернополі відбулася акція пам'яті. Учасники поклали квіти та вшанували полеглих воїнів.
У суботу, 29 серпня, в Тернополі на Пантеоні Героїв Микулинецького кладовища відбулася акція з нагоди Дня пам'яті захисників і захисниць України.
На захід зібралися представники обласної та місцевої влади, громадськість, військовослужбовці, ветерани, а також родини загиблих. Священники різних конфесій провели панахиду за полеглими.
Присутні поклали на могили українських бійців соняшники. Як зазначили організатори, ця квітка є символом пам'яті, вдячності та незламності. «Їхнє золотаве цвітіння нагадує про тих, хто віддав найдорожче заради України, та про відповідальність живих — берегти правду про їхній подвиг і передавати її наступним поколінням».
День пам'яті захисників України було започатковано у 2019 році. Дату 29 серпня обрано через трагічні події 2014 року під Іловайськом, коли українські військові виходили з оточення. Тоді російська сторона порушила домовленості про так званий «зелений коридор», і колони українських воїнів були обстріляні. Шлях проходив через соняшникові поля, тому саме соняшник став символом цього пам'ятного дня.
Читайте також
Ще в розділі «Україна»
- Депутата Ужгородської міськради судитимуть за недостовірну декларацію
- Микола Швидкий став заступником міністра оборони: завдання та контекст
- Кадровий портал «Ліфт» більше не працює, влада втрачає довіру — Логвиненко
- Студія NoNameGame запрошує тестувати гру Astoria: Faber Exitii
- Федоров: не стану опонентом Зеленського, готовий повернутись лише міністром оборони







