28.08.2026 Про-Тест Суспільні рухи та протести

Чеські активісти передали українській бригаді чергову партію допомоги

·318 слівредакція
Україна

Підрозділи 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади регулярно отримують підтримку з Чехії. Цими днями військові повертаються з новим пакетом допомоги, а благодійний аукціон у Празі приніс понад 1,5 млн грн.

Командирка взводу важких бомберів 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади з позивним «Руна» розповіла, що допомога з Чехії надходить українським військовим на постійній основі. Серед переданого — автомобілі, супутникові станції StarLink, зарядні станції, дрони Mavic, розвідувальні безпілотники, планшети, ноутбуки та 3D-принтери.

«Чеський народ дуже привітний, а також дуже сильно підтримує нас - український народ, армію, зокрема мій підрозділ. Допомога - це автівки, Старлінки, зарядні станції, дрони Mavic, розвідувальні дрони, робочі планшети, ноутбуки, 3D-принтери тощо. Це дуже величезна допомога. Буквально з усього того, що ми використовуємо щодня на позиціях, ми отримуємо і від чеського народу», — зазначила військовослужбовиця.

«Руна» разом із побратимом перебувала в Чехії, де взяла участь у заходах NeverMore68, присвячених річниці вторгнення військ Радянського Союзу та Варшавського договору до Чехословаччини. Військові відвідали захід «Операція Надія», організований чеською громадською організацією «Подарунок для Путіна» (Dárek pro Putina), де ознайомилися з різними моделями дронів.

Під час благодійного вечора в Чехії провели аукціон із сувенірами від підрозділу. У результаті вдалося зібрати суму, еквівалентну понад 1,5 млн грн, яку спрямують на придбання необхідного для 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади.

«Руна» командує взводом важких бомберів «Вампірів». Віднедавна її підрозділ також використовує дрони «Перун». За словами військовослужбовиці, основне завдання підрозділу — забезпечення піхоти, оскільки наземна логістика на фронті значно ускладнена через спостереження російських військ.

«Кожної ночі ми забезпечуємо нашу піхоту їжею, водою, боєприпасами, ліками і всім необхідним хлопцям. Також наші дрони виконують бойові завдання — це ураження ворожих позицій, живої сили і мінування», — розповіла вона.

«Руна» перебуває на фронті з 2018 року. Службу починала командиром відділення зенітних гармат ЗУ-23-2, згодом — С-60. Із розвитком війни дронів її підрозділ перейшов на використання важких бомберів «Вампір».

Читайте також