28.08.2026 Про-Тест Суспільні рухи та протести

Петиція про пресконференцію Зеленського з незалежними медіа з'явилася на сайті ОП

·235 слівредакція
Петиція про пресконференцію Зеленського з незалежними медіа з'явилася на сайті ОП

На сайті Офісу президента опубліковано петицію з вимогою провести відкриту пресконференцію Володимира Зеленського для незалежних журналістів. Станом на 27 серпня зібрано майже 4 тисячі підписів із необхідних 25 тисяч.

27 серпня на сайті Офісу президента з'явилося звернення із закликом організувати пресконференцію глави держави за участю представників незалежних медіа. Автори петиції наголошують, що суспільство потребує відкритого діалогу з владою.

Журналіст Данило Мокрик повідомив, що це щонайменше шоста спроба зареєструвати подібну петицію — п'ять попередніх були заблоковані.

У тексті звернення йдеться, що впродовж понад місяця в Україні тривали протести, під час яких громадяни висували вимоги до влади та закликали до діалогу. Після завершення акцій протесту суспільство досі не отримало відповідей на порушені питання.

Автори петиції пропонують провести окрему відкриту пресконференцію, на яку запросити журналістів без попереднього узгодження питань. У списку бажаних учасників — Українська правда, Bihus.Info, Слідство.Інфо, Радіо Свобода, hromadske, The Kyiv Independent, Суспільне, NV, «Дзеркало Тижня», BBC Україна, Liga.net та інші видання.

«Ми просимо не імітації діалогу, а реальної можливості бути почутими», — зазначено у зверненні.

Станом на 23:00 петицію підписали 3968 громадян. Збір підписів триватиме до 27 листопада.

Востаннє Володимир Зеленський проводив велику пресконференцію у лютому 2025 року. Після цього він відповідав на питання журналістів лише під час закордонних візитів, на брифінгах з іноземними делегаціями або у вибірковому форматі через чат зі ЗМІ.

Читайте також