Фішингова схема: шахраї викрадають Telegram-акаунти через фейкові петиції

Зловмисники розсилають повідомлення з проханням підписати петицію про присвоєння загиблому військовому звання «Герой України» посмертно. Перехід за посиланням і введення коду підтвердження дає шахраям доступ до Telegram-акаунта.
Нова хвиля фішингу використовує тему петицій для отримання доступу до акаунтів користувачів Telegram. Про схему 13 серпня повідомив Telegram-канал BRAMA.
Повідомлення з посиланням на петицію надходить від знайомого або в групу. Лінк веде не на офіційний сайт, а на сторонній ресурс, зокрема Telegraph або фішингову сторінку. Коли жертва намагається «підписати» петицію, її просять авторизуватися через Telegram — ввести номер телефону та код підтвердження.
Після введення коду хакери отримують доступ до акаунта та запускають автоматичну розсилку цієї ж схеми всім контактам жертви. Таким чином один введений код перетворює користувача на джерело подальшого поширення шахрайства.
Офіційний сайт електронних петицій Президенту України — petition.president.gov.ua. Будь-яке інше посилання слід вважати підозрілим. Справжні петиції підписуються через BankID або Дію з кваліфікованим електронним підписом. Якщо система просить ввести код із Telegram чи SMS — це спроба викрадення акаунта.
Якщо повідомлення надійшло від друга чи родича, його акаунт, ймовірно, уже зламано. У такому разі варто попередити людину іншим каналом зв'язку, а не через Telegram, який може контролювати зловмисник.
Раніше фіксувалися схеми, коли шахраї видавали себе за родичів у біді, телефонуючи вночі та повідомляючи про ДТП чи полон близької людини. Також зловмисники використовували фейкові посвідчення співробітників СБУ та погрози, щоб змусити українців передати гроші.
Читайте також
Ще в розділі «Економіка»
- Миколаївські парки позиваються до активіста через критику у Facebook
- Kernel оголосив обов’язковий викуп акцій: умови та графік
- Інфляція в США збіглася з прогнозами: ф'ючерси на індекси зростають
- Мідл-страйки: нова зброя для ізоляції тилів ворога
- Освітяни Молдови пригрозили страйками з вересня через зарплати





