Протести під Банковою: мітингарі вимагають повернення Федорова

У Києві вже місяць тривають акції на підтримку звільненого міністра оборони Михайла Федорова. Учасники чергової ходи пройшли від Європейської площі до Банкової з вимогою поновити його на посаді.
У неділю, 16 серпня, сотні людей зібралися біля Арки свободи українському народу та пройшли ходою від філармонії через Інститутську до Банкової. Протестувальники скандували гасла проти нового голови Служби зовнішньої розвідки Рустема Умєрова та вимагали повернення Михайла Федорова до Міністерства оборони.
Акції тривають відтоді, як президент Володимир Зеленський звільнив Федорова під час перезавантаження уряду. За цей час мітингарі домоглися звільнення головкома ЗСУ Олександра Сирського, однак головна вимога — поновлення Федорова — залишається невиконаною. Кандидатуру нового очільника оборонного відомства, яке тимчасово виконує обов'язки колишній шеф СБУ Євгеній Хмара, Верховна Рада ще не затвердила.
Серед учасників акції була айтішниця Леся Кацалова. Вона тримала знешкоджений російський дрон, який передали аеророзвідники із сумського напрямку. Жінка виставляє такі дрони на аукціони, а кошти передає на потреби 101-ї бригади, де служив її брат.
Кацалова вважає, що президент може бути дотичним до корупції в оборонних закупівлях. Про це вона замислилася ще торік, коли влада намагалася обмежити незалежність НАБУ та САП. «Багато кажуть, що це політичні амбіції, які не дають тримати біля себе людину, яка буде створювати конкуренцію», — зазначила вона. Федорова Кацалова називає найперспективнішим міністром оборони за часів незалежності.
Інша учасниця, науковиця Ірина Шевченко, прийшла на мітинг із двома дітьми та чоловіком, який служив у роті зв'язку 93-ї бригади «Холодний Яр». Родина переїхала до Києва з Мелітополя після окупації міста у 2022 році. «В мене таке враження, що наша держава рухається не туди. Не так має діяти президент європейської країни», — сказала Шевченко. Вона додала, що президент, ймовірно, чує протестувальників, але робить вигляд, що ні.
Організатор протестів, ветеран Дмитро Козятинський, який раніше збирав людей під ОП на захист НАБУ, зазначив: «Все ще сподіваємося на реакцію президента та діалог». За його словами, акції триватимуть до отримання відповіді.
Наступний етап — розгляд Верховною Радою кадрового питання Міноборони після повернення з канікул. Саме від цього рішення залежить подальша доля протестів.
Читайте також
Ще в розділі «Політика»
- Ексміністр оборони Федоров задекларував понад 1,1 млн грн доходу за пів року
- Київрада та активісти пропонують прокласти теплотрасу на Теремках через знесення гаражів ветеранів
- У Миколаєві активісти знову вимагають повернення Федорова на посаду міністра оборони
- 32 країни засудили Іран за страти учасників протестів
- Візит міністра оборони Японії до храму Ясукуні викликав протест Китаю та критику Сеула






