10.08.2026 Про-Тест Суспільні рухи та протести

У Києві зупинили будівництво тепломережі через протести проти вирубки дерев

·309 слівредакція
У Києві зупинили будівництво тепломережі через протести проти вирубки дерев

Будівництво тепломережі в Києві призупинено після протестів місцевих мешканців проти вирубки дерев. Влада заявляє, що альтернативного маршруту для прокладання мережі немає.

У Києві призупинено будівництво тепломережі через протести проти вирубки дерев. Про це повідомив в. о. першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв на брифінгу.

За його словами, наразі не існує іншого інженерного коридору для прокладання тепломережі, зокрема під вулицею Теремківською. Під землею там уже розташована щільна система комунікацій, включаючи водопровід, каналізацію та високовольтні електрокабелі.

«Ми розуміємо людей, які проти знесення зелених насаджень. Ми би точно не йшли на такі заходи без критичної необхідності, адже іншого інженерного коридору для прокладання цієї тепломережі наразі не існує», — зазначив Пантелеєв.

Представник КМДА наголосив, що міська влада має завершити підготовку інфраструктури до опалювального сезону та врахувати вимоги мешканців щодо збереження екології району. Будівельні роботи повністю зупинені для проведення додаткових консультацій з громадськістю.

«У нас є діалог з громадськістю, зараз призупинили роботи на цій ділянці для повноцінної комунікації з людьми. Намагаємося знайти рішення, яке дасть можливість і провести підготовку до зими, і зберегти зелені насадження», — додав чиновник.

За інформацією Пантелеєва, у парку вже вирубано 160 дерев.

Конфлікт на Теремках виник через видалення 80-річної лісосмуги для прокладання теплотраси, що призвело до сутичок місцевих жителів із поліцією. Очевидці повідомляли про грубе поводження правоохоронців, зокрема затримання підлітків під час протестів.

У КМДА пояснювали, що видалення частини зелених насаджень є вимушеним заходом для будівництва нової резервної теплової мережі. Волонтер Сергій Стерненко заявляв, що дерева вирубують за допомогою спецтехніки, нібито переданої Великою Британією для потреб Сил оборони, проте у «Київзеленбуді» та КМДА цю інформацію спростували.

Читайте також