На сайті ОПУ з'явилася петиція про відкриту пресконференцію Зеленського

На сайті Офісу президента зареєстровано петицію з вимогою провести відкриту пресконференцію Володимира Зеленського за участі незалежних медіа. Станом на 28 серпня вона зібрала понад 6,8 тисячі підписів із 25 тисяч необхідних.
Авторкою петиції є дніпрянка Анна Репіна, яка координувала протестні акції проти звільнення Михайла Федорова з посади міністра оборони. Текст звернення опубліковано 27 серпня.
Репіна зазначає, що понад місяць в Україні тривали мітинги, під час яких висувалися вимоги до президента та заклики до відкритого діалогу. За її словами, після завершення акцій суспільство не отримало відповідей від влади.
У петиції пропонується провести окрему пресконференцію за участю Зеленського та представників незалежних медіа, зокрема Української правди, Bihus.Info, Слідство.Інфо, Радіо Свобода, hromadske, The Kyiv Independent, Суспільного, NV, Дзеркала Тижня, BBC Україна, Liga.net. Журналісти мають мати змогу ставити запитання без попереднього узгодження їхнього змісту.
Авторка наголошує, що йдеться не про імітацію діалогу, а про реальну можливість бути почутими. До завершення збору підписів залишається три місяці.
Петиція з'явилася після кадрових змін в уряді. 12 липня Зеленський анонсував оновлення Кабінету міністрів. Прем'єр-міністерка Юлія Свириденко подала заяву про звільнення, яку Верховна Рада підтримала 14 липня. 16 липня парламент призначив Сергія Корецького новим прем'єр-міністром, але не проголосував за міністрів оборони та закордонних справ.
Того ж дня Зеленський доручив генерал-майору Євгенію Хмарі виконувати обов'язки міністра оборони замість Михайла Федорова. Це викликало протести в Києві та інших містах. Згідно із законом «Про національну безпеку України», міністром оборони має бути цивільна особа, тому Хмару звільнили з військової служби. 19 серпня Верховна Рада призначила його міністром оборони.
Організатор протестів Дмитро Козятинський заявив, що акції не були марними, оскільки вдалося домогтися звільнення головкома ЗСУ Олександра Сирського, на місце якого призначили Михайла Драпатого. Він висловив сподівання, що діалог між владою та суспільством буде налагоджений. Козятинський також негативно оцінив ідею проведення виборів під час війни, пояснивши це неможливістю забезпечити голосування військових на фронті та ризиком роз'єднання суспільства.
Читайте також
Ще в розділі «Україна»
- Alibaba залучив $10,2 млрд: акції впали, кошти підуть на ШІ
- Офіс президента відмовив у петиції про пресконференцію для незалежних медіа
- Сергій Притула: шлях до патріотизму триває все життя
- У Миколаєві обговорили повоєнне майбутнє України та виклики регіону
- Акції Gap зросли на 15% після звітності та призначення нового керівника Old Navy







