У 22 польських містах пройшли акції проти нападів на українців

9 серпня у 22 містах Польщі відбулися демонстрації проти насильства щодо українців. Акції організував Комітет на захист демократії.
У неділю, 9 серпня, у 22 містах Польщі пройшли демонстрації під гаслом «Не будь байдужим». У більшості міст акції розпочалися після 17:00.
Організатором загальнонаціональної кампанії виступив Комітет на захист демократії. За словами організаторів, демонстрації є реакцією на зростання кількості словесних та фізичних нападів на людей через їхнє походження, мову чи зовнішність. Мета акцій — продемонструвати солідарність з тими, хто зазнає насильства та дискримінації.
Перед цим, 7 серпня, відбулася демонстрація під гаслом «Моя Польща не б'є, не ображає і не підбурює». Під час неї організатори передали до канцелярії прем'єр-міністра та Міністерства внутрішніх справ і адміністрації петицію з вимогою вжити рішучих заходів проти жорстоких нападів на громадян України. Під петицією підписалися понад 11 тисяч осіб.
Слова, що стали гаслом демонстрацій, виголосив Маріан Турський 27 січня 2020 року під час вшанування 75-ї річниці визволення концтабору Аушвіц-Біркенау. Колишній в'язень табору закликав не миритися з жорстоким поводженням із меншинами, порушеннями прав людини та історичною брехнею.
Читайте також
Ще в розділі «Світ»
- У 22 містах Польщі пройшли акції проти нападів на українців
- Майорка проти туристів: альтернативні узбережжя Іспанії
- У Канаді ідентифікували працівника посольства РФ, який проколював українські кульки
- Електронні петиції в Україні: механізм, вимоги та приклади успіху
- У 22 містах Польщі пройшли акції солідарності з українцями







