31.07.2026 Про-Тест Суспільні рухи та протести

Петиція про захист фасадів будинків у Києві не набрала потрібної кількості голосів

·327 слівредакція
Петиція про захист фасадів будинків у Києві не набрала потрібної кількості голосів

Петиція на сайті Київської міської ради, яка закликала врегулювати зміну фасадів житлових будинків та заборонити хаотичне утеплення, не набрала необхідних для розгляду 6 тисяч голосів.

Петицію було подано 1 липня. Станом на 31 липня вона зібрала лише 1,2 тисячі голосів, що менше ніж третина від необхідної кількості.

Авторка звернення зазначила, що комерційні заклади на перших поверхах житлових будинків самостійно змінюють фасади: перефарбовують цеглу та стіни у яскраві або невідповідні кольори, облицьовують різними матеріалами та встановлюють елементи, що псують загальний вигляд будівлі. Після закриття таких закладів зміни залишаються на фасадах роками, створюючи "візуальний хаос у місті, лишаються дивні плями, дірки, кольорові шматки фасаду й старі кріплення".

Окремо вона вказала на проблему хаотичного утеплення окремих квартир, через що фасади багатоповерхівок перетворюються на "набір різнокольорових квадратів" і втрачають цілісний архітектурний вигляд.

У тексті петиції пропонувалося заборонити самовільну зміну кольору та оздоблення фасадів, зобов'язати погоджувати будь-які зміни з архітектурними органами міста, заборонити утеплення окремих квартир без єдиного проєкту, запровадити відповідальність за псування зовнішнього вигляду будинків та зобов'язати власників комерційних приміщень відновлювати фасади до початкового стану.

Читайте також